3 Eylül 2012 Pazartesi

Online Oyun Bağımlılığı


Merhaba arkadaşlar,bugün hayatımı etkileyecek kararlardan birini vermiş bulunmaktayım.Nedir diye sorarsanız,bilgisayarımda bulunan tüm online oyunları sildim ve bir daha oynamama kararı aldım.Peki neydi bu oyunlar?
WolfTeam(Türkiye,Arap,Amerika,Uluslararası Serverleri)
Metin2(Türk ve PvP Serverleri)
World of Tanks
Pointblank
League of Legends
S2 Son Silah.

Şimdi bu oyunlar hakkında görüşlerimi belirtmek istiyorum.
WolfTeam: Cs den sonra oynadığım ikinci FPS oyun.Bu oyun bana maddi ve manevi açıdan zarar verdi ve zarardan başka hiçbir işe yaramadı.Her ne kadar vazgeçemeyeceğimi düşündüğüm bir oyun olsa da sakin kafayla düşünüp bir daha hiç bulaşmama kararı aldım.Birde şuna açıklık getirmek istiyorum,oyunu bırakan kişiler bize "beyni yıkanmış" filan diyordu ve ben ne diyor bu ahmak diye dalga geçiyordum fakat şimdi adama %100 hak veriyorum.
Metin2: İlk oynadığım online oyundur.Maddi zararım çok olmadı ama manevi açıdan WolfTeam'a göre çok şey kaybettim ve şuan onun yüzünden düz liseye gidiyorum.İlk başlarda zevk alırsınız ama sonra bir bakarsınız cebinizde para kalmamış sonra uyuşturucu gibi her yerden para ararsınız aileniz,arkadaşlarınız ve çevreniz sizden uzaklaşır.Bu yüzden uzak durun derim.
World of Tanks: Zarar değilde bu oyundan zevk aldım.Zevkli bir oyun ve kullanması zor ama oynaya oynaya alıştım yaş ortalaması yüksek WolfTeam'ın tank versiyonu gibi düşünebilirsiniz.Ne olursa olsun online oyun online oyundur,birbirlerinden fark yok bağımlılık yapar.
Pointblank: Çok oynama fırsatı bulmadım ama WolfTeam'dan  farkı yok çoluk çocuk dolaşıyor bir iki tane HS atınca hemen küfür ediyorlar.Küfür ettinde ne oldu ? eline ne geçti bre muhterem ? ne kazandın ? işte bu gibi ahmaklar yüzünden soğudum.
League of Legends(LOL): Arkadaşların tavsiyesi ile başladım başlarda zevk almadım biraz oynadıktan sonra oyunu anlayınca oynadım fakat hile değilde ne desem bilmiyorum bug mu diyim her neyse herkes aynı şeyi yapıp öldürüp duruyor bende dedim böyle oyun mu olur bıraktım gitti :)
S2 Son Silah: Grafik ses,kalite ve düzey olarak WolfTeam'a fark atan bir oyun kapalı beta ve açık beta oynadım çok zevkliydi ve öyle bir oyun ama WolfTeam'ın yeri ayrıydı iki oyunu birlikte oynuyordum S2 Son Silahta nakitli eşyalar karakterler yoktu orada bilek gücüyle oynuyorduk ama adamlar elbet bir yerden para kazanacak ve o yüzden nakitli eşyalar geldi bende son zamanlar pek girmediğim için bıraktım.

Evet oyunlar hakkında görüşlerim bunlar unutmayın her online oyun bağımlılık yapar geç fark etseniz de belli bir süre sonra oyuna bağlanırsınız.

Eğer yazıyı buraya kadar okuduysanız bir şeyler fark etmişsinizdir.Ben kesin olarak bir daha oynamamak üzere bıraktım ve sizden de bunu bekliyorum şimdi bana kızıyorsunuz ama emin olun sakin kafayla düşünürseniz aklınız başınıza gelir.Bu yüzden mümkün olduğunca oyunlardan kopmaya çalışın bu tür oynayanların %90'ı okul çağında ilkokul ortaokul,lise,üniversite böyle gidiyor ve bunların nereden baksanız %5'i bu oyunların zararlı olduğunu idrak etmiştir evet yanlış okumadınız %5 ne kadar az değil mi ? ama tabi sizin için öyle değil.

İşte olay bu arkadaşlar öncelikle bu işi kafanızda bitireceksiniz.Kendinizi kontrol edeceksiniz he birde beni yanlış anlamayın ben size asla online oyun oynamayın demiyorum dediğim şu,
kendinizi kontrol edin ve belli bir süre oynayın ama en sonunda BIRAKIN ! ama illa ben bırakamam diyorsanız benden artık bir şey beklemeyin size oyunlarınızla mutluluklar...

3 yorum: